بهترین پیشنهاد کادوی تولد برای ۲ ساله‌ها (دخترانه و پسرانه)

جشن تولد دو سالگی اولین تولدی است که کودک مفهوم جشن گرفتن، شادی و کیک تولد را متوجه می‌شود، برای بادکنک‌ها ذوق می‌کند و با صدای آهنگ تولدت مبارک بالا و پایین می‌پرد.  کودکان نوپا برای کادو اهمیت زیادی قائلند , بی‌صبرانه منتظر باز کردن هدایا می‌شوند و از دیدن وسیله محبوب‌شان غرق شادی می‌شوند.

کادوی تولد دو سالگی باید با توجه به ویژگی‌های کودکان در این سنین انتخاب شود. کودکان در آستانه دو سالگی مهارت‌های گفتاری مناسبی دارند و کم‌کم کلمات و جملات را به زبان می‌آورند. دو ساله‌ها خیلی شیرین زبانند  و سرشار از اظهار نظرند. مهارت‌های کودک در ۲-۳ سالگی بسیار پیشرفت می‌کند به طوری که والدین انتظار دارند کودک نوپا با قاشق و چنگال غذا بخورد، در جمع کردن اسباب‌بازی‌هایش از کف اتاق مشارکت کند، در پوشیدن لباس همکاری کند و در اواخر دوسالگی با پوشک خداحافظی کند.

خیلی از ما دو سالگی را با لجبازی می‌شناسیم. سن «خودم!خودم!» گفتن‌های پیاپی کودک نوپا بدون توجه به اینکه از پس این کار برمی‌آید یا نه. در اصل یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دو سالگی نیاز روانی کودک به «خودمختاری» است. کودکان دو ساله استقلال‌شان را با گفت «نه!» و «خودم می‌تونم!» به مادر و پدر اعلام می‌کنند. کودکان ۲ساله نیاز دارند تجربه کنند، آزمون و خطا کنند و یاد بگیرند.ریشه‌های اعتماد به نفس و استقلال افراد برای مواجه مشکلات زندگی در همین دوران ساخته می‌شود.  والدینی که فرصت تجربه به کودک می‌دهند، با مهربانی به او آموزش می‌دهند و کمک می‌کنند خطاهایش را با استقلال اصلاح کند بعد از سه سالگی  کودکی با اعتماد به نفس و توانمند خواهد داشت. 

در این یادداشت با توجه به ویژگی‌های رشد حرکتی، شناختی و مهارتی کودکان در ۲۴ ماهگی و مشورت با کارشناسان بازی و اسباب‌بازی و هم چنین تجربه چند ساله‌ام در حوزه اسباب‌بازی محصولاتی را پیشنهادی می‌کنم که به عنوان کادوی تولد برای کودکان دو ساله دختر و پسر مناسب است.

 

 1. آجره‌های بافرزندان:

آجره‌ها لگوهای خانه سازی بزرگی هستند که توسط «بافرزندان» تولید می‌شوند. در دو سالگی انگشتان و مچ دست کودک مهارت چندانی ندارد بنابراین قطعات خانه‌سازی آن‌ها باید بزرگ باشد تا کودک هنگام بازی خسته و مایوس نشود. هر چه سن کودک کمتر باشد باید تعداد قطعات محدودتر و اندازه آن بزرگ‌تر باشد. بازی با آجره  برای رشد مهارت‌دستی، خلاقیت ذهنی و تقویت هماهنگی چشم و دست کودکان نوپا بسیار مهم است. کودک تا دو سالگی اشیا را از طریق به دهان بردن آزمایش می‌کند و لگوهای کوچک‌تر ممکن از توسط کودک بلعیده شود و ایجاد خطر کند، استفاده از آجره‌ها خیال مادر و پدر را از این خطر آسوده می‌کند.. آجره‌های بافرزندان با داشتن تمام استانداردهای لازم، کیفیت بالایی دارند و کاملا متناسب با نیازهای کودکان ۲ تا ۳ ساله تولید می‌شوند. قطعات آجره‌ها به خوبی در هم چفت می‌شوند و به راحتی جدا می‌شوند. خانه سازی آجره‌ در بسته‌بندی‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند: آجره سفلونی، آجره کیفی و آجره سطل.  ما برای کودکان دو ساله آجره‌های سطلی را پیشنهاد می‌کنیم که بعد از بازی قطعات آن به راحتی در یک سطل جمع آوری شود.

 

 

 1. آلبوم خاطرات کودک:

یکی از ماندگارترین هدایا برای جشن تولد کودکان، آلبوم خاطرات است. کودکان در دو سال اول زندگی خیلی سریع رشد می‌کنند، قد می‌کشند و مهارت‌های جدید کسب می‌کنند. آلبوم‌های اختصاصی کودک که با مجموعه‌ای از عکس ها طراحی و چاپ می‌شوند می‌توانند داستانی جذاب و متفاوت از کودکی فرزندتان روایت کنند. اگر به تمام عکس‌های کودک دسترسی ندارید، نگران نباشید. در بامانو هر کودک یک آلبوم مجازی دارد که تمام دوستان و اقوام می‌توانند در آن عکس های کودک را یک‌جا جمع کنند. شما می‌توانید عکس‌های دلخواه‌تان را از این آلبوم انتخاب کنید و بعد با انتخاب سایز دلخواه‌تان، آلبوم اختصاصی کودکتان را از فروشگاه کودک بامانو سفارش دهید.

 

آلبوم خاطرات کودک اختصاصی

 

 1. کتاب نمدی کودکانه:

کتاب‌ نمدی یک هدیه خاص، دست‌ساز و ماندگار برای کودکان ۲ ساله هستند. کتاب نمدی یک نوع کتاب کار کودکانه است که فعالیت‌ها و مفاهیم مختلف را به کودک آموزش می‌دهد از اعداد و رنگ‌ها گرفته تا گره زدن و بستن بند کفش. مناسب‌ترین سن برای استفاده از کتاب‌های نمدی ۱ تا ۵ سالگی است. اگر دوست دارید بیشتر در مورد کتاب‌های نمدی بدانید و کتاب مورد نظرتان را انتخاب کنید یادداشت صفر تا صد کتاب نمدی مونته سوری را ببینید.

 

کتاب نمدی کودکانه برای کودکان نوپا

 

 1. کتاب شخصی سازی شده با اسم و عکس کودک:

تا به حال کتاب‌های زیادی خوانده‌ایم با قهرمان‌های متفاوت اما این‌بار قرار است کتابی بخوانیم که نام قهرمان آن و تمام شخصیت‌های آن را خوب می‌شناسیم؛ کتاب اختصاصی کودک! در کتاب اختصاصی کودک، شما نام شخصیت اصلی داستان را انتخاب می‌کنید و برای شخصیت‌های کتاب‌ چهره‌هایی را انتخاب می‌کنید که دوست دارید. رنگ جلد کتاب هم به سلیقه شما تغییر می‌کند و یک کتاب شخصی سازی شده تحویل می‌گیرید. هدیه‌ای خاص و به یاد ماندنی برای کودک شما؛ داستانی که خودش قهرمان آن است.

دوزلی بوک ناشر کتاب‌های اختصاصی کودکان به طور مستقیم در بامانو فعالیت می‌کند. شما می‌توانید وارد فروشگاه کودک بامانو شوید، صفحه دوزلی بوک را پیدا کنید و کتاب مورد نظرتان را سفارش دهید.

 

 1. دالی توپه، چند بازی در یک بازی

بازی دالی توپه مناسب کودکان ۱ تا ۳ سال است. کودکان معمولاً تا هجده ماهگی نسبت به پایداری اشیا آگاه می‌شوند (یعنی می‌فهمند اشیایی که از جلوی چشم آنها دور می‌شوند، هنوز وجود دارند)، این بازی نیز روایت همین آگاهی است. وقتی کودک با چکش روی توپ ضربه می‌زند، توپ وارد سوراخ می‌شود و از دید کودک پنهان می‌شود اما خیلی زود بیرون می‌آید و روی سرسره به پایین سر می‌خورد. کودکان دو ساله از ضربه زدن با چکش غرق لذت می‌شوند علاوه بر آنکه ماهیچه‌های دست‌شان تقویت می‌شود. رنگ‌های درخشان توپ‌ها و صدای جغجغه‌ای‌ موقع غلتیدن باعث تحریک بینایی و شنوایی کودک دو ساله می‌شود.

 

دالی توپه

 

 1. قطار لگویی اعداد:

قطار اعداد یک اسباب‌بازی ساختنی مناسب کودکان دو ساله است. در این بازی آجره‌ها روی قطعات چرخ‌دار سوار می‌شوند.

 

قطار اعداد لگویی بازیتا بافرزندان

 

 1. حوله تن پوش:

اغلب کودکان قبل از دو سالگی از حوله‌های دورپیچ مستطیلی استفاده می‌کنند چون مادر و پدر راحت‌تر می‌توانند از حوله ساده برای خشک کرد کودک استفاده کنند. دو سالگی سن مناسبی برای استفاده از حوله‌های تن‌پوش است. کودک بعد از حمام حوله تن‌پوش را می‌پوشد و می تواند آزادانه حرکت کند بدون اینکه حوله از دور بدن اون باز شود.

 

 

8. پازل‌ یک بازی عالی برای پرورش فکر کودکان:

بازی با پازل بر ابعاد مختلف هوش و توانایی های ذهنی کودک تاثیر مثبت دارد. درجه سختی پازل‌ها از تصاویر دو یا چهار قطعه ای برای کودکان نوپا شروع تا عکس های پیچیده تری که بیست و چهار قطعه دارد. در خرید پازل باید تناسب بین سن و درک کودک با پیچیدگی پازل را در نظر گرفت. یک پازل خوب باید کودک را به مبارزه طلبی و تفکر تشویق کند تا کودک از توانایی های ذهنی خود برای حل مسئله استفاده کند اما نباید انقدر سخت باشد که کودک از حل آن ناتوان شود و احساس نومیدی و شکست کند. مناسب‌ترین پازل برای کودکان دو ساله پازل‌های یک و دو تکه هستند که در مورد اشیا و اتفاقات پیرامون کودک اطلاعاتی ارائه می‌دهند. هوش‌چین‌های یک و دو تکه برای کودکان نوپا یک انتخاب مناسب است. هم‌چنین پازل‌های چوبی برای این گروه سنی یک انتخاب بادوام و جذاب است. ما در فروشگاه کودک بامانو تنوع کاملی از پازل‌ها را گرد هم جمع کرده‌ایم و شما می‌توانید بر اساس پیشنهاد هوشمند بامانو پازل مناسب کودک خود را انتخاب و سفارش دهید.

 

پازل چوبی برای کودکان ۲ و ۳ ساله

 

 1. ماشین‌های نیکو تویز:

نیکوتویز یکی از برندهای ایرانی تولیدکننده اسباب‌بازی است که محصولات نشکن، مقاوم و فاقد لبه‌های تیز برای کودکان ۱ تا ۵ ساله تولید میکند. شما می‌توانید متناسب با سلیقه کودکتان از بین ماشین‌های مختلف نیکوتویز کادو تولد را انتخاب کنید، مدل هایی مثل اتوبوس مدرسه، ماشین آتش‌نشانی، کامیون و ماشین بازیافت که در ابعاد کوچک و بزرگ تولید می‌شوند یک انتخاب مناسب برای کادوی تولد ۲ سالگی هستند.

 

اتوبوس مدرسه نیکوتویز

 

 1. کامیون پایی زرین تویز

زرین تویز یکی از تولیدکننده‌های توانمند و قدیمی اسباب‌بازی در ایران است. از جمله پرطرفدارترین اسباب‌بازی‌های زرین تویز، ماشین‌های بزرگی است که کودک می‌تواند سوار آن شود. این ماشین‌های پایی کیفیت خیلی بالا، تحمل وزن و فشار عالی و قیمت بسیار مناسبی دارند و در مدل‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند از جمله: کامیون سوپر معدن، کامیون حمل زباله، کامیون سوپر ماک، ماتر موزیکال و...

 

کامیون زرین تویز

 

 1. چادر بازی:

چادر بازی می‌تواند خانه خاله بازی یا قلعه مخفی یک بازی ماجراجویانه باشد. چادرهای بازی انواع مختلفی دارند و شما می‌توانید با توجه به اندازه اتاق کودک و بودجه‌ای که دارید، مدل مناسبی را انتخاب کنید. یادتان باشد چادر بازی مناسب باید محکم و بادوام باشد و در اثر بازی و تحرک بچه‌ها خراب نشود.

 

 

 1. اسباب‌بازی‌های موزیکال هولا:

هولا برند اسباب‌بازی‌های موزیکال برای کودکان ۱ تا ۵ ساله است. اسباب‌بازی های هولا کیفیت خیلی بالا و جزییات زیادی دارند به طوری که تا ماه‌ها برای کودک تکراری نمی‌شوند و هربار rhfgdj جدیدی برای کشف کردن دارند. از ویژگی‌های مثبت اسباب‌بازی‌های موزیکال هولا صدای زیبا و درجه بلندی مناسب است. شما می‌توانید با توجه به سلیقه کودکان اسباب‌بازی موزیکال مورد علاقه‌تان را خریداری کنید.

 

 1. پیانو موزیکال:

پیانو  موزیکال کودکانه یکی از سرگرم کننده ترین و مهیج‌ترین اسباب‌بازی‌ها برای تحریک شنوایی و رشد مغز کودکان نوپا است. کودک با فشردن کلیدهای مختلف پیانو صداهای متفاوتی ایجاد می‌کند و این باعث هیجان در کودک می‌شود.

 

 

 1. سه چرخه:

سه چرخه سواری یک روش عالی برای بهبود تعادل و تقویت عضلات کودکان به شمار می‌رود. سه چرخه وسیله نقلیه‌‌ی کوچک و امنی است که نحوه‌ی پدال‌زدن را به کودکان آموزش می‌دهد و باعث تقویت عضلات پای کودک و بهبود گردش خون او می‌شود. یک سه چرخه امن و محکم که کمربند ایمنی داشته و اندازه آن با قد کودک متناسب باشد، یک هدیه  عالی برای جشن تولد ۲ سالگی است.

 

 

 

منابع:

فاطمه الهی تبار،  راهکارهای تربیت کودک با مهرورزی و محبت، مجله  پیام زن  مهر 1388 - شماره 211

 

 

 

Related Articles

برو به اپلیکیشن